JR-Tools Werkzeug Technik -lehdessä
Teknologia-alan lehti Werkzeug Technik mainitsee JR-Toolsin englanninkielisessä pinnoitusaiheisessa artikkelissaan ”Hybrid Coatings with Boron Break the Rule”.
Lehden online-version voit lukea täällä (artikkeli sivuilla 108-109).
Tarjoamme yksi- ja monikerrospinnoitteita märkä- ja kuivatyöstöön. Myös asiakaskohtaisen pinnoitteen räätälöiminen on mahdollista. Jos kiinnostuit, kysy lisätietoja osoitteesta sales@jrtools.fi.
Lue myös

JR-Tools Prometallin artikkelissa: Kiertotalousajatteluun perustuva elinkaarimalli on kilpailuetu
Annoimme haastattelun Prometallin artikkeliin ”Onko vastuullisuus teollisille PK-yrityksille kilpailuetu?”.

JR-Tools Biotalouskampuksen blogissa: Vastuullisuusviestintä lähtee arjen teoista
JR-Toolsin viestintä- ja markkinointipäällikkö Essi Kaistinen kommentoi Biotalouskampuksen blogissa vastuullisuusviestintää ja -raportointia ja sen merkitystä yrityksen liiketoiminnalle.

JR-Toolsin verkkosivut uudistuivat – Työkalujen elinkaari ja asiakastarinat entistä selkeämmin esillä
Verkkosivumme ovat uudistuneet. Sivujen rakennetta on uudistettu ja sisältö on aiempaa monipuolisempaa. Olemme lisänneet sivuille muun muassa asiakastarinoita sekä Usein kysytyt kysymykset -osion.





